Fii voluntar!

Asociația Respiro a creat oportunitatea ca tineri voluntari din diverse domenii : jurnalism, psihologie, sociologie, sănătate, educație, etc., să contribuie la binele societății și în special la binele altor tineri de seama lor!

Proiectele Respiro promovează lectura de calitate, activitățile practice, benefice și oferă o alternativă constructivă de petrecere a timpului liber într-un cadru cum este cel de la Ceainăria Respiro.

În prezent Asociația Respiro poate primi în regim de voluntariat pe următoarele proiecte:

Avem o echipă plină de energie și optimism, care lucrează pentru proiectele Respiro și care adună în jurul său de fiecare dată noi prieteni voluntari, să aducă un plus de strălucire echipei și proiectelor.

Avantajul la Respiro este că voluntarii se implică în spatiul online, nefiind necesară deplasarea decât în cazuri excepționale stabilite de comun acord.

Cum te poți implica:

În relația cu voluntarii, membrii Asociației Respiro pun accent pe:

Daca ai decis că vrei să fii voluntar pentru unul din proiectele de mai sus, trimite-ne scrisoarea ta de intenție la [email protected] Te rugăm să specifici și proiectul în care dorești să te implici!

Voluntarii noștri
Visatori si inteligenti, plini de viata si empatici, cu spirit de initiativa si gata sa invete!
Acestea sunt cateva dintre calitatile voluntarilor nostri!
Te asteptam in echipa Respiro!
Marta Popescu
Autor RespiroTime
Larisa Nedelea
Gabriela Amalia
Silvia
Dragomir
Loredana
Lupu
Evelina Butnaru
Sorina Ilie-David
Autor Biblioteca

2016 © Asociatia Respiro.